З вірою і молитвою: як віруючі Рівненщини відсвяткували Хрещення Господнє
![З вірою і молитвою: як віруючі Рівненщини відсвяткували Хрещення Господнє](/img/article/162/34_main-v1643815857.jpg)
З року в рік традиція пірнути в освячені водойми в день Хрещення Господнього в Україні набуває небувалого розмаху. За тиждень до свята соціальні мережі рясніють розповідями про прекрасні відчуття після занурення, про отриманий адреналін, і мало хто згадує про духовний бік купання в цей день. Клірики Рівненської єпархії УПЦ, котрі підтримують традицію занурення на своїх парафіях, стурбовані через нехтування елементарними вимогами та правилами під час Водохрещенських пірнань.
Протоієрей Олександр Посільський, настоятель храму на честь Серафима Саровського у Млинові, зауважує, що традицію освячення води на місцевій річці Ікві відновили відносно недавно. За день до свята, якщо погода дозволяє, з парафіянами на водоймі вирубують ополонку у вигляді хреста. А вже 19 січня, після Божественної літургії, хресним ходом йдуть до річки освячувати воду:
– Головне правило пірнання на Водохреща – робити це з вірою та молитвою. Не можна випробовувати терпіння Господнє та лізти в ополонку хворими, з температурою, або якщо раніше ніколи не занурювався в крижаницю. Під час купання і чоловікам, і жінкам потрібно також мати православний вигляд, а не демонструвати купальники та чоловічі статури.
Млинів
Найближче до Рівного цілюще джерело знаходиться у селі Гориньград Рівненського району. Містяни та й жителі навколишніх сіл давно облюбували воду із джерела Святої Трійці. По живицю їдуть не тільки у дні Водохреща, а й увесь рік, адже вода не псується місяцями, має приємний смак і навіть лікувальні властивості. Протоієрей Олексій Дячук, настоятель місцевої церкви, розповідає:
– Наплив людей в дні Богоявлення Господнього такий великий, що навколо джерела все перетворюється у справжній каток. Люди, котрі начебто приїхали за зціленням, бо саме таку функцію має свята вода, забувають, як бережно до неї потрібно ставитись: наливати охайно, не розхлюпуючи; перед тим, як набрати кухлі, обов’язково прочитати молитву, і перед споживанням води помолитись не завадить.
Гориньград
Митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій в переддень свята Богоявлення Господнього освятив воду на джерелі святої праведної Анни у селі Онишківці Дубенського району. Владика довгий час був стурбований тим, що у джерелі не вистачало води для наповнення купелі, адже й сам часто-густо приїжджав до святині за зціленням. Нині митрополит з радістю відмічає, що води прибуло дуже багато, рівень піднявся набагато вище, ніж у минулі роки, проте сам занурюватись не збирався:
– Для того, щоб отримати зцілення, повірте, достатньо і краплі зволожити чоло. Освячення води – це нагадування, що Господь скрізь і всюди, освячує все єство землі, а земля створена для людини, для життя. Без розуміння, що Бог з нами скрізь, без духовного осмислення свята Богоявлення водохресне купання перетворюється на спорт, любов до екстриму. Щодо купання в освяченому джерелі, то це порівняно нова традиція. Пірнання в крижану воду не допоможе позбавитись гріхів і не додасть здоров’я.
село Онишківці, джерело святої праведної Анни
Загалом Рівненщині повезло з кількістю водойм, у яких можна і освятити воду, і покупатись. Утім, більшість священиків таки воліє дотримуватись старої традиції і воду освячувати поблизу церкви у збанках, величезних бідонах або спеціальних чашах, вмонтованих біля криниць. У містах, де велике скупчення людей, вдалися навіть до новаторства: аби води вистачило для усіх – замовили величезні машини, наповнені живицею.
Рівне
Глинськ, Здолбунівський район
Здолбунів
0
0
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку, щоб повідомити про це редакцію.
Читайте також
![Філософська основа ісихазму](/img/article/815/30_tn-v1723307018.jpg)
Філософська основа ісихазму
10 Серпня 18:36
![Чи можна стати блудником, живучи в чесному шлюбі](/img/article/814/81_tn-v1723068451.jpg)
Чи можна стати блудником, живучи в чесному шлюбі
08 Серпня 01:07
![Кожен має своє зумовлене місце у вічності](/img/article/814/48_tn-v1722695147.jpg)
Кожен має своє зумовлене місце у вічності
03 Серпня 17:25
![Уроки преподобного Серафима Саровського](/img/article/814/29_tn-v1722579353.jpg)
Уроки преподобного Серафима Саровського
02 Серпня 09:15
![Між нами і Богом стоїть ЕГО](/img/article/813/68_tn-v1722172159.jpg)
Між нами і Богом стоїть ЕГО
28 Липня 15:44
![Чому в духовному житті у нас нічого не виходить](/img/article/812/57_tn-v1721525580.jpg)
Чому в духовному житті у нас нічого не виходить
21 Липня 02:54