Священик і музикант із Запоріжжя виконали духовні пісні до дня джазу
![Скрипаль Анатолій Собакар та протоієрей В'ячеслав Власенко провели імпровізаційний концерт](/img/article/306/33_main-v1643829521.jpg)
Колегіум JіvaOnline провів для віруючих Запорізької єпархії та любителів православної музики концерт «30 хвилин майже джазу».
Напередодні Дня джазу, дует, у складі якого виступили відомий скрипаль-імпровізатор Анатолій Собакар та протоієрей В'ячеслав Власенко, подарував слухачам імпровізаційний концерт, повідомляє прес-служба Запорізької єпархії.
Під час виступу на традиційному музично-поетичному вечорі у ДК «Орбіта» прозвучали вірші з майбутньої книги отця В'ячеслава, а також пісні, які народилися прямо перед слухачами.
Отець В'ячеслав привітав усіх зі святом, розповів присутнім про історію і суть свята та про те, як можна переосмислити його зміст в християнському дусі.
Він також вручив Анатолію Собакарю грамоту фонду «JivaOnline» з власним віршем про джаз.
30 квітня, з ініціативи ЮНЕСКО, відзначається Міжнародний день джазу. На думку цієї організації, джаз – це сила, яка сприяє миру, єдності, діалогу та розширенню контактів між людьми».
Одним з витоків джазу був спірічуелз, духовні пісні, які виникли як синтез фольклорної культури негрів-рабів та християнської культури європейських переселенців в Америці. Основною тематикою спірічуелз були Біблійні сюжети, пов'язані з ідеєю свободи, з постатями пророків Мойсея, Данила, та Іісуса Навина. За суттю спірічуелз – це народні духовні псалми, молитовні звернення, історії з життя народу.
![На Сумщині від обстрілу постраждав храм УПЦ](/img/article/814/85_tn-v1723042633.jpg)
![У Львові депутати закликали Раду заборонити УПЦ](/img/article/814/83_tn-v1723035279.jpg)