Громада УПЦ села Великий Омеляник виграла суд за право будувати храм
![Громада УПЦ села Великий Омеляник виграла суд за право будувати храм](/img/article/155/43_main-v1643815286.jpg)
Суддя Волинського адміністративного суду виніс рішення на користь громади УПЦ села Великий Омеляник 12 жовтня 2016. Однак набуття рішенням чинності переносилось, оскільки відповідач подав на апеляцію. За цей період в ДАБК не знайшли можливості сплатити судовий збір. Тому у розгляді справи їй відмовили, і громада УПЦ повернула собі можливість законно будувати новий храм на своїй ділянці в селі Великий Омеляник.
За словами священика Свято-Миколаївської громади ієромонаха Іллі Вишневського, будівництво повинно було розпочатись ще у жовтні 2015. Проте тоді початок робіт перенесли на прохання ДКП «Луцьктепло», в якому побоювалися, що під час опалювального сезону теоретично можуть бути якимось чином пошкоджені їхні комунікації до навколишніх будинків.
Громада пішла на поступки, а вже у квітні 2016, коли був викопаний котлован (в стороні від комунікацій), її документацію на будівництво скасували. УПЦ звернулася до суду. При цьому в червні закінчився термін оренди тимчасового приміщення, і церковна громада залишилася фактично на вулиці. Поки йшов судовий розгляд, віруючі встановили для молитовних потреб тимчасовий вагончик.
Після того, як рішення Волинського адміністративного суду на користь Свято-Миколаївської громади УПЦ вступило в законну силу, віруючі отримали можливість відновити будівництво.
0
0
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку, щоб повідомити про це редакцію.
Читайте також