Депутат від ВО «Свобода» роздмухує на Волині міжрелігійну ворожнечу?
Як йдеться у запиті «свободівця», до нього нібито звернулись мешканці села Ласків, котрі пожалілись, що громада УПЦ у незаконний спосіб заволоділа у селі нерухомим майном. Зі слів священика, осередок Української Православної Церкви недавно завершив свою юридичну реєстрацію, і цей процес був доволі тривалим, оскільки потрібно було впорядкувати всі документи так, як цього вимагає законодавство.
Сам отець Тарасій служить у Ласкові трохи більше року, а православна громада почала здійснювати богослужіння ненабагато раніше – приблизно два роки тому. Зі слів священика, самі селяни випросили у тодішнього сільського голови, щоб він надав їм для цього хоч якесь приміщення, і сільська рада на усних домовленостях впустила громаду УПЦ до колишнього складу-магазину.
Про будь-яке «незаконне заволодіння» нерухомого майна, яке належить територіальній громаді, йтися не може, принаймні тому, що приміщення використовувалось відкрито, без порушень чинного законодавства і з відома місцевої влади, що легко доведуть свідки – мешканці Ласкова.
Зі слів священнослужителя, на це майно у селі ніхто більше не претендує. Прихильники Київського патріархату ходять на богослужіння у сусіднє село Новосілки і будувати власне приміщення для молитов поки що не збираються. У Ласкові натомість існують громади свідків Єгови та «п’ятидесятники», які також моляться у власних приміщеннях.
Тому запит «свободівця» є, як мінімум, безпідставним, якщо не наклепницьким: ніякої шкоди віряни УПЦ нікому не заподіюють, а політик, очевидно, просто піариться на «модній» нині темі.
Владнавши справи з реєстрацією, новий очільник громади УПЦ села Ласків, звісно, звернувся до сільської ради з проханням узаконити своє користування ділянкою та приміщенням. Однак на останній сесії сільської ради, яка відбулась тиждень-два тому, відповідне рішення провести не вдалося. З 13 депутатів на сесію прибули тільки 7, з яких «за» проголосували четверо, а троє – утримались. Відповідно, це вважається недостатнім для ухвалення.
Зі слів священика, решта депутатів сесію проігнорували, оскільки знали, що тут буде розглядатись питання церкви. А це, як відомо, останнім часом – складна та болюча тема, якщо врахувати кількість негативу, що виливають на УПЦ її політичні опоненти.
Читайте також
Нагородження брехунів: «церква», збудована на обмані
Розповідаючи про свою «відкритість» назустріч УПЦ і готовність до діалогу, Думенко та його колеги говорять неправду. Чому?
УПЦ після заборони і ненависть як інструмент руйнування майбутнього України
Проєкт заборони УПЦ вступив у вирішальну стадію, на депутатів чиниться тиск з усіх боків. ЗМІ щосили підігрівають ситуацію. Але що залишиться в результаті?
Екзархат Фанара в Україні: що стоїть за забороною УПЦ
У своїй останній статті ми писали про дилему, перед якою стоїть українська влада в ситуації з УПЦ.
Заборона УПЦ як політичний «шпагат» для української влади
В ситуації із забороною УПЦ українська влада перебуває на роздоріжжі. З одного боку, забороняти УПЦ – отже, зіткнутися із санкціями. З іншого, якщо не заборонити – значить, зіткнутися з радикалами. Що виберуть на Банковій?
Блюзнірство на Олімпіаді: Як реагувати православним?
Те, що це справді так, начебто, доводити не потрібно. Але багато хто, зокрема й православний, починають виправдовувати: ви все не так зрозуміли. Як це потрібно розуміти, чи можна відмовчатися, і що слід робити?
Заклики до вбивства священників: усі аспекти сказаного
В Одесі на концерті перед численним натовпом пролунали заклики до вбивства священників УПЦ. Спробуємо розібратися у справжньому значенні того, що відбувається.