Громада УПЦ у Рачині продовжує будувати новий храм замість захопленого ПЦУ
Віруючі Рачина вже добудували свій новий храм до покрівлі. Фото: СПЖ
Громада Української Православної Церкви в селі Рачин Волинської області за допомогою Благодійного фонду «Фавор» продовжує будувати новий храм замість відібраного прихильниками ПЦУ. Стіни вже зведені, в найближчі дні у громаді збираються почати перекривати дах храму. Про це в коментарі СПЖ повідомив настоятель парафії отець Михаїл Курпіль.
За словами священика, недавно був запланований переказ коштів для оплати покрівельних робіт і матеріалів.
Храм у Рачині фактично об’єднав прихожан двох сусідніх сіл – Озерців і Рачина, в яких у 2019 році церкви перейшли в розпорядження ПЦУ. Однак в Озерцях зводити церкву не будуть: тут із настоятелем цих парафій, які відмовилися від переходу, в УПЦ залишилися буквально два дома. За словами отця Михаїла, кількох віруючих з цих сімей він забирає по дорозі на богослужіння в Рачин.
Як повідомляла СПЖ, цей проект БФ «Фавор» відкрив у кінці січня 2021 року. На той момент віруючі в Рачині вже закупили велику частину будматеріалів своїми силами і знайшли майстрів для початку будівництва. Однак громаді була потрібна додаткова допомога на закупівлю металочерепиці, водостічної системи, брусів, утеплювача в сумі 160,942 грн.
Читайте також
В Умань цього року приїде вдвічі більше хасидів, ніж минулого року
В Україну на святкування Рош ха-Шана хасиди приїжджають щороку у вересні, навіть попри воєнні дії.
У Заставках ПЦУ захопила храм, незважаючи на рішення громади бути в УПЦ
Парафіяни УПЦ у Заставках сподіваються на повернення їхнього храму законним способом.
У Львові депутати закликали Раду заборонити УПЦ
У Львівській облраді вважають, що абсолютна більшість Верховної Ради хоче проголосувати за законопроєкт 8371.
У Каневі відібраний в УПЦ Георгіївський собор збираються перевести до ПЦУ
Долю храму будуть вирішувати на «загальних зборах релігійної громади».
В Харкові у вересні проведуть ЛГБТ-марш
Деталі програми ЛГБТ-прайду організатори наразі не повідомляють.